Gorąco

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gorąco
.Foto: Agnieszka Obszańska

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia – Industriada – Tauron Nowa Muzyka – Zbuntowany Nowy Jork – Czacki Second Stage – Ustroń – Niebieskie Psy – Art Naif Festiwal – Triennale Rysunku Wrocław.

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Szydłowska poleca otwarty konkurs na stworzenie utworu muzycznego w oparciu o sample pochodzące ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Konkurs jest organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza i na jego stronie można znaleźć wszelkie informacje – od bazy sampli po konkursowe wymagania. Czasu jest sporo, a my czekamy z niecierpliwością na efekty spotkania współczesnych muzyków z pionierami polskiej muzyki elektroakustycznej. O stworzenie własnych utworów zostali także poproszeni znani artyści – od Zamilskiej, Skalpela po Mouse on Mars – efekty ich pracy ujawniamy sukcesywnie w "Programie alternatywnym"! Opowiada Michał Mendyk.

Tutaj można posłuchać pierwszej godziny RDK z dnia 8 czerwca >>>

Tutaj można posłuchać drugiej godziny RDK z dnia 8 czerwca >>>

Agnieszka Obszańska poleca Industriadę – Święto Szlaków Zabytków Techniki, największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce. To ponad 500 wydarzeń w 44 zabytkach techniki w 27 miejscowościach w całym województwie śląskim. W tym roku z okazji jubileuszu 10-lecia INDUSTRIADA zaprasza na INDU-bal. A o tym, co wydarzy się 8 i 9 czerwca, opowiada Adam Hajduga

Już za niespełna dwa tygodnie ruszamy do Katowic na Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019. Festiwalowa machina rusza już 20 czerwca i przez cztery dni w Katowicach pojawi się kilkudziesięciu artystów na siedmiu scenach, na których wybrzmi muzyka elektroniczna w całej swojej różnorodności. Michał Margański rozmawia z Adamem Godźkiem – dyrektorem artystycznym festiwalu o Secret Stage, a my rozpoczynamy konkurs na karnety. Stay tuned!

Wpadają do nas licealistki z sekcji promocji Czacki Second Stage. To uczniowska inicjatywa XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, która z powodzeniem łączy od kilku lat koncerty bardzo młodych zespołów ze zbiórką środków na cele charytatywne. 10. odsłona festiwalu startuje już 14 czerwca! Trzymamy kciuki!

Co jeszcze? Z Janem Niebudkiem idziemy do teatru i czytamy, tym razem "Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji" Ewy Winnickiej. Anna Dudzińska opowiada o kolejnym intrygującym architektonicznie budynku, a w telefonicznym skrócie mkniemy do WrocławiaGdańska i Katowic

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Agnieszka SzydłowskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 8.06.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Polecane