Świętujemy Światowy Dzień Oceanów!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świętujemy Światowy Dzień Oceanów!
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Morza i oceany karmią miliardy ludzi na całym świecie. W efekcie nieodpowiedzialnych działań człowieka za kilkadziesiąt lat w tych akwenach może zabraknąć ryb.

Posłuchaj

Jak dbać o morza i oceany? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jeśli tak się stanie, wówczas życie w morzach i oceanach przestanie istnieć! Warto o tym pamiętać i głośno o tym mówić. Tak jak o plastiku, który tak niefrasobliwie wyrzucamy, a który każdego roku zabija miliony istnień...

W "Zagadkowej niedzieli" świętowaliśmy Światowy Dzień Oceanów! Nie z tortem i bez szampana, za to z mądrym słowem, refleksją i empatią, której młodym słuchaczom nie brakuje. W tę oceaniczną podróż zabrała nas Marta Potocka – biolog morza, doktor nauk o Ziemi, badacz i pasjonat rejonów polarnych oraz propagowania wiedzy przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży. 

– Ponad połowa świata żywi się głównie rybami i owocami morza. To ogromne źródło białka dla wielu ludzi na całym świecie. Są też tacy, którzy żyją z połowu ryb czy ich przetwarzania – mówiła w audycji dr Marta Potocka. 

Jak dbać o morza i oceany? Co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do poprawy środowiska? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Marta Potocka (biolog morza, doktor nauk o Ziemi) 
Data emisji:
 9.06.2019
Godzina emisji: 9.06

kw

Polecane