Adam Hofman: PiS ma wielkie szanse na większość konstytucyjną

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Hofman: PiS ma wielkie szanse na większość konstytucyjną
Adam HofmanFoto: PAP/Leszek Szymański

– Prawo i Sprawiedliwość nie ma dużego wyboru, musi walczyć o samodzielną większość, być może konstytucyjną. Jeśli opozycja będzie robić to, co robi, to ma na to wielkie szanse – mówił w "Pulsie Trójki" Adam Hofman, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie specjalista od wizerunku, pytany o możliwy kształt polskiej sceny politycznej po jesiennych wyborach. 

Posłuchaj

Adam Hofman: PiS musi walczyć o samodzielną większość (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Jarosław Kaczyński nie ma za dużego wyboru, bo w przyszłym parlamencie będą pewnie dwa bloki, albo dwie partie, może jeszcze PSL. Prawo i Sprawiedliwość ma znikomy wpływ na to, co się stanie w PSL, czy ta partia odzyska zdolność koalicyjną by pójść z każdym, więc musi walczyć o samodzielną większość, być może większość konstytucyjną. Jak opozycja będzie robić tak, jak w ostatnich tygodniach po wyborach, to ma na to wielkie szanse – przekonywał Adam Hofman, pytany o to, z kim PiS mógłby ewentualnie zawiązać koalicję w nowej kadencji Sejmu i Senatu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Adama Hofmana, Nowoczesna zostanie niedługo wchłonięta przez Platformę Obywatelską. – Gdyby mieli swoje finansowanie, to pewnie by nie zrobili tego tak chętnie, ale nie mają pieniędzy i staną się częścią PO. To jest ich logiczna droga i konsekwencja wcześniejszych wyborów – przyznał były poseł. 

Pytany o losy Kukiz'15 przyznał, że "nie chce mówić w czasie przeszłym". – To jest ugrupowanie, które budowało swoją tożsamość jako anty establishment, "anty-elita". Stało się częścią tej elity i siłą rzeczy straciło powab wobec kilku procent ludzi, którzy myśleli, że to "anty-elita". Partie protestu mają jedną kadencję zawsze – mówił Adam Hofman. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Adamem Hofmanem. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Hofman (specjalista od wizerunku)
Data emisji: 6.06.2019  
Godzina emisji: 17.45

mbl/ml


Polecane