Marek Suski: opozycja nie ma żadnego pomysłu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Suski: opozycja nie ma żadnego pomysłu
Marek SuskiFoto: Michał Kukawski/PR

– Opozycja jest dziś w trudnej sytuacji. Wybory wypadły dla nich fatalnie. Są w rozsypce, nie mają do zaoferowania Polakom nic pozytywnego. Jedyny ich pomysł to "zjednoczmy się w nienawiści do PiS" – mówił w radiowej Trójce szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

Posłuchaj

Marek Suski o sytuacji opozycji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem Marka Suskiego opozycja nie ma żadnego pomysłu na to, aby zaproponować Polakom coś pozytywnego. – Przyjechał Donald Tusk i wszyscy oczekiwali, że ogłosi jakąś cudowną receptę. Mówił o tym, że trzeba pokonać PiS. Chciał to porównać do obalania komuny, a na wiecu stali KOD-owcy, czyli ci, którzy komunę tworzyli – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marek Suski.

– Opozycja startowała w tych wyborach wspólnie z komunistami. Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i parę innych osób zostało wprowadzonych do europarlamentu. To ci, którzy służyli obcemu mocarstwu i budowali tę komunę – dodał.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów skrytykował 21 tez ogłoszonych wczoraj na spotkaniu samorządowców w Gdańsku. Tezy te dotyczą zmian w działaniu samorządów, a także takich dziedzin jak oświata, zdrowie czy ochrona środowiska. Marek Suski powiedział, że ich realizacja doprowadziłaby do faktycznej likwidacji państwa polskiego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

21 tez ogłoszono podczas sesji "Samorządna Rzeczpospolita" w ramach Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Trwa ono od 1 do 11 czerwca dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Marek Suski na antenie radiowej Trójki mówił także o rekonstrukcji rządu. – Ministrowie to są ludzie z doświadczeniem. Wśród wiceministrów jest dużo więcej młodych ludzi. Połączenie doświadczenia z energią jest zawsze bardzo dobre – ocenił szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek zmienił się skład rządu. Prezydent Andrzej Duda powołał siedmiu nowych ministrów, wśród nich jest wicepremier – Jacek Sasin. Zmiany w rządzie to konsekwencja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kilkoro dotychczasowych członków rządu zdobyło mandaty europarlamentarzystów.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Goście: Marek Suski (szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 5.06.2019
Godzina emisji: 8.13

mg/kw

Polecane