Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Firma V

Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.

Posłuchaj

Agencja Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja" i jej praca (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Aż 85 proc. pracodawców wskazuje na problem z rekrutacją pracowników jako jedną z głównych barier rozwoju firm ("Raport badania nastrojów pracodawców", Konfederacja Lewiatan, Warszawa 2018). Tymczasem w Polsce ponad 1,2 mln osób z różnymi niepełnosprawnościami w wieku aktywności zawodowej nie pracuje. Część z nich mogłaby zasilić rynek pracy.  

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" – "Widzialność", czyli hasło tegorocznego Światowego Dnia SM.

Celem Światowego Dnia SM jest podnoszenie świadomości o stwardnieniu rozsianym, walka ze stereotypami dotyczącymi choroby i wsparcie osób z SM. Tegoroczne hasło to "Widzialność" – jego organizatorzy chcą , aby niewidzialne objawy SM i ich wpływ na jakość życia stały się dostrzegane i rozumiane.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Agata Gawska (ekspertka ds. rynku pracy), Dariusz Gosk (dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"), Przemysław Żydok (prezes zarządu Fundacji "Aktywizacja"), Tomasz Połeć (Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego)
Data emisji: 13.05.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/gs

Polecane