Natalia Sikora: mówię w końcu własnym głosem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Natalia Sikora: mówię w końcu własnym głosem
Natalia Sikora w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

 24 maja miała miejsce premiera nowej płyty Natalii Sikory "Ailatan". Z tej okazji z artystką spotkał się Piotr Baron.

Posłuchaj

Natalia Sikora i Dariusz Kozakiewicz gośćmi Piotra Barona (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Natalia Sikora "Ailatan" Natalia Sikora "Ailatan"

Na rynku muzycznym Natalia Sikora jest znana głównie z porywających wykonań piosenek Janis Joplin oraz nagranej w hołdzie dla Miry Kubasińskiej płyty "Tribute to Mira" wydanej w 2018 roku. Właśnie ukazała się jej najnowsza płyta "Ailatan", pokazująca możliwości wokalne, ale także talent językowy artystki.

– Przy płycie "Ailatan" wreszcie dotknęłam tego momentu, kiedy tekst piszemy do muzyki, a nie odwrotnie. To o tyle fantastyczne, że mimo dosyć skąpej plastyczności naszego języka, szukałam takiej układanki, żeby to jak najbardziej płynęło. To była wielka praca i wyzwanie – opowiada Natalia Sikora.

Piosenki skomponowali wspólnie członkowie jej zespołu oraz sama wokalistka pod czujnym okiem Dariusza Kozakiewicza – gitarzysty Tadeusza Nalepy i Perfectu. 

– Bardzo mnie ucieszyło zaproszenie do zagrania na płycie dla Miry. To był przypadek, ale w tym wypadku cudowny. Spotkanie z Natalią jest niesamowitym przeżyciem i cieszę się, że współpraca trwa – mówi  Dariusz Kozakiewicz.

Co stanowiło największą trudność przy nagrywaniu płyty "Ailatan"? Co Dariusz Kozakiewicz uważa za największą zaletę Natalii Sikory? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Natalia Sikora (wokalistka), Dariusz Kozakiewicz (gitarzysta)
Data emisji: 28.05.2018
Godzina emisji: 11.10

mat. prasowe/ml/mk

Polecane