Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/gillmar

Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.

Posłuchaj

Działania Fundacji Łąka (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Fundacji Łąka propaguje wysiewanie łąk kwietnych także na torowiskach, dachach, wzdłuż pasów drogowych. Pracuje nad tworzeniem przedsiębiorstwa społecznego, w którym pracować będą osoby z ośrodka pomocy MONAR w Marwałdzie.  

– Razem z bratem założyliśmy fundację około 5 lat temu. Pomysł zrodził się z miłości natury i naszego wykształcenia, bowiem jesteśmy biologami. Uznaliśmy, że czas działać w opozycji do nudnych trawników i proponując różne, ciekawe rozwiązania – mówi Maciej Podyma z fundacji. 

Na czym polega wyższość łąki nad trawnikiem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o konkursie "Lider dostępności", który został zorganizowany po raz czwarty przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Konkurs promuje i nagradza twórców dostępnych obiektów i przyjaznej dla wszystkich przestrzeni publicznej. Grand Prix tegorocznej edycji zdobył Uniwersytet Warszawski.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Maciej Podyma (Fundacja Łąka), Paweł Wdówik (członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością działającej przy RPO, twórca systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie Warszawskim)
Data emisji: 27.05.2019 
Godzina emisji: 23.09

kw/ml

Polecane