Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Syda Productions

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia zorganizowane wizyty w sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek szkolnych i przedszkolnych.

Posłuchaj

Państwo kontra fast foody (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów ujawniła, ze McDonald's w Polsce nagradza opiekunów szkolnych darmowymi posiłkami. I stąd m.in. popularność wycieczek do sieci. Problem w tym, że trudno stygmatyzować jedną markę, skoro niezdrowe jedzenie można spotkać wszędzie. Również w sklepikach szkolnych.

– Nauczyciele, dostarczając do fast foodów grupę uczniów, mogą liczyć na darmowe ciastko i kawę. Nie muszą okazywać żadnych kuponów czy kart rabatowych, tylko po prostu zgłaszają się do kierownika danego punktu sieci restauracji i dogadują się – mówi Klaudia Anioł, prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów. – Chcemy, żeby godziny lekcyjne nie były realizowane w fast foodzie – dodaje. 

– Chciałbym podkreślić, że nie prowadzimy żadnego ogólnopolskiego, zorganizowanego programu, który miałby służyć przyciąganiu do naszych restauracji wycieczek szkolnych. My tego typu działań nie popieramy i zniechęcamy naszych partnerów biznesowych do ich podejmowania – mówi rzecznik McDonald's Dominik Szulowski. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Klaudia Anioł (prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów), Dominik Szulowski (rzecznik McDonald's), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelna portalu politykazdrowotna.com), Justyna Marszałkowska-Jakubik (zdrowonajedzeni.pl), Marek Grabowski (prezes Fundacji Mamy i Taty)
Data emisji: 22.05.2019 
Godzina emisji: 12.09

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane