Startuje 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Startuje 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ferenc Szelepcsenyi/Shutterstock

Święto radiowego i telewizyjnego teatru odbędzie się w dniach 24-27 maja w Sopocie. W konkursie Festiwalu "Dwa Teatry" wezmą udział 34 słuchowiska i 28 spektakli telewizyjnych.

Posłuchaj

Czym dla Stanisława Brudnego jest Teatr Polskiego Radia? (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Polskie Radio będzie szeroko relacjonować artystyczne wydarzenia z Trójmiasta na swoich antenach oraz na Portalu PolskieRadio.pl.


Dwa Teatry 2019 Dwa Teatry 2019

Festiwalowe prezentacje odbywać się będą w Sopocie, a także w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie uczczony wydarzeniem "Dwa Teatry czytają Herlinga". Jego opowiadania przypomną znakomici aktorzy. Nie zabraknie także spotkań z gwiazdami i wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia zostaną uhonorowani Halina Łabonarska i Jan Englert. Gala zamknięcia festiwalu – połączona z wręczeniem nagród – odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00. Nowością tegorocznego festiwalu jest emisja utworu nagrodzonego Grand Prix w konkursie radiowym.

Program 3 Polskiego Radia zapowie festiwal w specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" w czwartek 23 maja – wśród gości Barbary Marcinik m.in. dyrektorzy artystyczni wydarzenia: Ewa Millies-Lacroix, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Janusz Kukuła. Ponadto relacje z Sopotu pojawią się w audycjach: "Radiowy dom kultury", "Zagadkowa niedziela", "Magazyn bardzo kulturalny" i "Do południa". Podsumowanie "Dwóch Teatrów" w "Trójce pod Księżycem" w nocy z 30 na 31 maja.

Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami – aktorami i reżyserami teatru radiowego i telewizyjnego oraz spotkania z reportażem.

Organizatorami Festiwalu są: Polskie Radio S.A. i Telewizja Polska S.A. Natomiast współorganizatorami: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz miasta Sopot, Gdynia i Gdańsk.

Więcej informacji: dwateatry.polskieradio.plfacebook.com/DwaTeatrySopot/ 

Polecane