Eurowybory w najbliższą niedzielę. Komentarze kandydatów do PE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Eurowybory w najbliższą niedzielę. Komentarze kandydatów do PE
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Ikars

– Kluczowe w tych wyborach będzie to, byśmy zagłosowali – powiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości do PE Sebastian Kaleta. Janusz Zemke, kandydat Koalicji Europejskiej, stwierdził z kolei, że "na finalny wynik, który często rozbija się o kilka procent, ma wpływ wiele czynnników".

Posłuchaj

Sebastian Kaleta (PiS) i Janusz Zemke (KE) o eurowyborach (Puls Europy)
+
Dodaj do playlisty
+

W wyborach do PE prowadzi PiS z wynikiem 37,9 proc. – wynika z sondażu IBRIS dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM. Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska z poparciem na poziomie 34,7 proc. Mandaty zdobyłyby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia – 7,6 proc. oraz Kukiz'15 i Konfederacja – po 5,5 proc. Poniżej progu znajduje się Lewica Razem – 2,2 proc. głosów. 

 Nie jestem zwolennikiem komentowania sondaży. Kluczowe w tych wyborach będzie to, byśmy zagłosowali. Każde ze środowisk politycznych ma swój komunikat, którym zachęca do głosowania. Komunikatem naszym są konkrety, czyli spełnione obietnice i kolejne obietnice, które już realizujemy. Nasz przeciwnik skupia się na emocjach. Jedynym spoiwem KE jest bycie "antypisem". Mamy sytuację, że "wszyscy na jednego", ale ten samotnie stojący kolos Zjednoczonej Prawicy trzyma się mocno na nogach  powiedział Sebastian Kaleta.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Janusz Zemke stwierdził z kolei, że "ostatnie sondaże z grubsza pokazują tendencję, że poparcie dla KE rośnie, a PiS-owi troszkę spada".  Kandyduję po raz trzeci i wiem, że na ten finalny wynik, który często rozbija się o kilka procent, wpływa wiele czynników, m.in. jakie środowiska do tych wyborów pójdą. Jako Koalicja Europejska stanowimy jedność. Jednym z naszych głównych celów jest to, że podejmiemy walkę o dodatkowe środki w budżecie UE. Mówimy też otwarcie, że te środki w pierwszej kolejności poszłyby na poprawę sytuacji w służbie zdrowia  dodał Janusz Zemke.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Sebastian Kaleta (kandydat PiS do PE), Janusz Zemke (kandydat KE do PE)
Data emisji: 20.05.2019 
Godzina emisji: 17.45

koz/mk

Polecane