Finałowa kolejka Ekstraklasy w Trójce. Piast Gliwice Mistrzem Polski sezonu 2018/19!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Finałowa kolejka Ekstraklasy w Trójce. Piast Gliwice Mistrzem Polski sezonu 2018/19!
Radość zawodników Piasta Gliwice po zdobytej bramce przez Piotra Parzyszka (L) na 1:0 w meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej Ekstraklasy z Lechem PoznańFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Niespodzianka stała się faktem – Piast Gliwice po raz pierwszy w swojej historii zdobył tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej!

Posłuchaj

Wydanie specjalne - ostatnia kolejka Ekstraklasy cz. 1(Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy prowadzący w tabeli Piast Gliwice miał 2 punkty przewagi nad drugą Legią Warszawa. Walka o tytuł dawno nie była już tak zacięta. W obliczu remisu stołecznej drużyny 2:2 w spotkaniu z Zagłębiem Lubin, podopieczni Waldemara Fornalika zapewnili sobie sukces wygrywając skromnie, 1:0 z Lechem Poznań.

Mateusz Fusiarz był na meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin, a Jan Kałucki  Piasta Gliwice z Lechem Poznań. Ich relacji będzie można było słuchać w Trójce.

Piłka nożna to nie wszystko! W audycji pojawiły się także inne tematy, między innymi wywiad z Witoldem Bańką  ministrem sportu i turystyki, który został nowym prezydentem Światowej Agencji Antydopingowej oraz z Jackiem Magierą selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 20. Drużyna rozegra w czwartek swój pierwszy mecz mistrzostw świata, w którym zmierzy się z Kolumbią.

***

Tytuł audycji: Trzecia strony medalu
Autorzy: Adam Malecki i Michał Olszański
Data emisji: 19.05.2019
Godzina emisji: 17.06, 18.09, 19.07

ml

Polecane