Po raz dziesiąty – Between!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Po raz dziesiąty – Between!
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.Foto: Jurek Bartkowski

To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.

Posłuchaj

10. edycja festiwalu Between.Pomiędzy (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Festiwal ma podwójną nazwę – angielsko-polską: Between.Pomiędzy. Hasło tegoroczne brzmi Wyspa.Island. Młodzi angliści są już profesorami, jak Tomasz Wiśniewski, lub doktorami, jak Katarzyna Kręglewska. W tym roku na festiwal przyjeżdżają (rozpoczął się 13 maja) m.in.: Alicja i Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) oraz Włodzimierz Staniewski (Gardzienice). Gościem od lat zapraszanym na Between jest tłumacz m.in. całego Becketta – Antoni Libera. Wśród sztuk prezentowanych na festiwalu jest także… sztuka przekładu.

My towarzyszmy Between od początku. W tym roku, z okazji 10-lecia, powracamy z dwugodzinną "Trójką pod Księżycem". Spotykamy się już po półmetku festiwalu, nie tylko po to, by porozmawiać o jego programie, ale też, by spróbować podsumować to, co wydarzyło się przez 10 lat; co pozostało po kolejnych festiwalach, na przykład liczne publikacje.


Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe) Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe)

Wśród gości wydania, obok wspomnianych anglistów, są: aktorka Teatru Wybrzeże – Sylwia Góra-Weber, związana także z sopockim Teatrem BOTO, oraz Alicja Bral i reżyser Adam Nalepa.  Spotykamy się w zaprzyjaźnionej Let's Art. Cafe w PGS w Sopocie.

Between/Pomiędzy – to nieduży festiwal, pozostający skromnie w cieniu gigantów, ale wyróżniający się swoją formułą oraz ambitnym programem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 0.05

Polecane