Zrozumieć starość
W ramach kampanii "Zrozumieć starość" opublikowany został "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Na czym polega jego wyjątkowość?
(zdjęcie ilustracyjne)
Foto: Ruslan Guzov/shutterstock.com
Był specjalny kombinezon, po włożeniu którego młodzi ludzie mogli poczuć się jak seniorzy. Kombinezon testowali też nasi koledzy, np. Marcin Łukawski.
Teraz pojawił się pierwszy w Polsce "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Książka dedykowana jest osobom zainteresowanym tematem właściwej opieki i wsparcia seniorów w codziennym życiu. Publikacja jest bezpłatna. W ramach kampanii prowadzona jest też specjalna strona www.zrozumiecstarosc.pl, zawierająca m.in. informacje przydatne osobom starszym i ich opiekunom.
– Ta kampania jest tak naprawdę adresowana do nas wszystkich. Jej celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa na potrzeby i problemy najstarszych osób. Nie ma konkretnej grupy, jest ona adresowana zarówno do osób młodych, jak i do tych, którzy na co dzień pracują z seniorami. Osoby starsze otaczają nas wszystkich. Każdy ma w mniejszym lub większym stopniu kontakt z seniorami i każdy z nas seniorem kiedyś będzie – mówi Joanna Mazurkiewicz z Fundacji Zaczyn.
W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o kampanii społecznej na rzecz osób z epilepsją. Rozmawiamy z Alicją Anną Sztygowską, autorką fanpage'a "Co te padaki robią?" o grupie, którą prowadzi i o dążeniu do zmian stereotypów o epilepsji oraz osobach, które na nią zachorowały. Kampanię prowadzi Fundacja Neuropozytywni.
Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.
***
Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Joanna Mazurkiewicz (Fundacja Zaczyn), Maria Salamonowska (opiekunka seniorów), Alicja Anna Sztygowska (autorka fanpage'a "Co te padaki robią?")
Data emisji: 13.05.2019
Godzina emisji: 23.07
ml/mk