Zapraszamy do Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zapraszamy do Trójki

8 lat więzienia, zmniejszone na mocy amnestii o połowę - to wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dla Ireneusza K., b. zomowca, oskarżonego o śmiertelne pobicie w 1983 maturzysty Grzegorza Przemyka.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni stanu wojennego. Proces toczył się po raz piąty - wcześniej Ireneusz K. był uniewinniany, a te wyroki uchylały sądy wyższych instancji. Dziś w programie porozmawiam z przyjacielem Grzegorza, a także uczniami liceum, do którego chodził Przemyk.

Będziemy też w Kabulu. Rozmowy pokojowe z Talibami stoją w miejscu, a sami rebelianci są coraz mocniejsi. Tak wygląda obraz wojny w tym kraju w momencie, gdy polscy żołnierze zaczynają przeprowadzać się do prowincji Ghazni, a za pół roku będą za nią całkowicie odpowiedzialni. Więcej w relacji naszego reportera.

Czy można zatankować więcej paliwa niż wynosi maksymalna pojemność zbiornika samochodu? Okazuje się, że tak. Na jednej ze stacji benzynowej naszemu słuchaczowi udało się jakimś cudem "zmieścić" aż ponad 10 litów paliwa ponad normę. Szczególy w dzisiejszej audycji.

Zapraszam- Robert Kantereit

Polecane