Jan Warencya - "Kryptonim Renata"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

W niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, zapraszamy na premierę kryminału "Kryptonim Renata" Jana Warenyci w reżyserii autora. To druga część cyklu o dwóch policjantach, którzy znów będą musieli rozwiązać zawikłaną zagadkę kryminalną.

W niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, zapraszamy na premierę kryminału "Kryptonim Renata" Jana Warenyci w reżyserii autora. To druga część cyklu o dwóch policjantach, którzy znów będą musieli rozwiązać zawikłaną zagadkę kryminalną. Wrębiak (laureat Wielkiego Splendora 2007 - Wojciech Wysocki) i Malina (Marcin Przybylski) może nie grzeszą inteligencja, ale mają policyjnego nosa.

W tym odcinku cyklu policjanci będą musieli zmierzyć się z tajemniczym zaginięciem wpływowego biznesmena, Biglera (Marek Barbasiewicz). Ostatni raz widziany z kobietą, z pozoru sobie obcą, zniknął bez śladu. Podczas rozmowy telefonicznej, w której żądano okupu, Bigler zostaje zamordowany. Ale to nie koniec historii...

Cykl o Wrębiaku i Malinie nawiązuje do bogatej tradycji słuchowisk kryminalnych nadawanych w Polskim Radiu od 1967 roku w cyklu „Teatrzyk Zielone Oko”.  To kryminał pisany z dystansem wobec samej konwencji kryminału.  Tutaj prawda nie musi wyjść na jaw, a jeśli wyjdzie - to raczej przypadkiek, przez zbieg okoliczności. Mordercy nie są tylko źli i bezwzględni, a stróże prawa przeważnie nie świecą przykładem.

Pierwsze słuchowisko z cyklu - "Scenariusz" - zostało nadane w październiku 2007 roku w Programie III.

Występują: Wojciech Wysocki (Wrębiak), Marcin Przybylski (Malina), Andrzej Blumenfeld (Szef), Marcin Troński (Pniaczyński), Marek Barbasiewicz (Bigler), Sławomira Łozińska (Biglerowa), Sławomir Pacek (Kozyra), Julia Kijowska (Renata), Kazimierz Wysota (Głos 1), Marek Frąckowiak (Głos 2), Leon Charewicz (Naczelnik), Beniamin Lewandowski (Młody Bigler)

Polecane