Była premier Ewa Kopacz wygrała plebiscyt "Srebrne Usta 2018 plus" za wypowiedź o dinozaurach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Była premier Ewa Kopacz wygrała plebiscyt "Srebrne Usta 2018 plus" za wypowiedź o dinozaurach
Zdj. ilustr.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Znamy wyniki 23. już odsłony plebiscytu Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej z 2018 i początku 2019 roku.

Posłuchaj

"Srebrne Usta 2018 plus". Uroczysta gala (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę 24 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodą "Srebrnych Ust" uhonorowana została była prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!, a trzecie jej partyjny kolega Ryszard Petru.

Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd "+" w nazwie. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2018 Plus" rywalizowało dziesięcioro kandydatów: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński, Ryszard Petru Joanna Scheuring-Wielgus. Głosować można było na wybrane wystąpienie od 21 marca do 14 kwietnia. 

Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej i byłej prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, która 31 stycznia br. była gościem Agnieszki Burzyńskiej w programie "Fakt Opinie" (fakt24.pl). Wypowiedziała się ona m.in. na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u: – Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać – dodała.

Drugie miejsce przypadło Joannie Scheuring-Wielgus. Posłanka .Nowoczesnej, obecnie w partii Teraz!, 15 kwietnia ub.r. w programie Polsat News powiedziała tak: "I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam".

Na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Petru. Lider partii Teraz! w wypowiedzi dla dziennikarzy w grudniu ub.r. wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: "Przepraszam, że Państwo czekali, ale z 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedzielę".

Gala wręczenia nagród odbyła się 24 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Marcin Łukawski. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbali Jan Młynarski & Warszawskie Combo Taneczne.

Wypowiedzi wszystkich polityków można posłuchać w specjalnym serwisie plebiscytu "Srebrne Usta" >>>

"Srebrne Usta" to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią  plebiscytu jest przysłowie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek SawickiMarek Suski, Donald Tusk, Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się słynna wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar.

Polecane