Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: PAP/Piotr Polak

– Ta akcja już się rozwija i jest zbudowana na czymś, co cechuje Polaków, na wrażliwości. Stało się coś dramatycznego, jakby pękło serce Europy, chrześcijańskie serce Europy, ale nie tylko. Notre Dame to symbol niezwykły, o stracie i bólu przenikającym serca mówili wierzący i niewierzący – mówił w Trójce prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.   

Posłuchaj

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o akcji wsparcia odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

W środę arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Wsparcie ma zostać przekazane za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. 

>>> Pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Komentarze i archiwalne nagrania w Trójce <<<

Andrzej Rogoyski ogłosił, że Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. – Apelujemy do wszystkich Polaków, niezależnie od ich wrażliwości religijnej, i do Polaków niewierzących, aby pomogli w odbudowie tego symbolu Europy, aby katedra Notre Dame znów mogła gościć Polaków – mówi prezes Polskiego Radia. 

Paryska katedra Notre Dama jest dla Polaków szczególna także dlatego, że 1 grudnia 2018 roku uroczyście zainaugurowano tam kaplicę polską z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Kaplica, podobnie jak relikwie świętego Jana Pawła II, ocalała z pożaru.  

>>> Katedra Notre Dame. Historia niezwykłej świątyni poruszającej serca milionów <<<

Dzisiaj o godzinie 18.50 zabrzmią dzwony we wszystkich katedrach w Polsce, jako symbol wsparcia odbudowy katedry Notre Dame.  


PAP Notre Dame po pożarze 1 1200 .jpg
Pożar katedry Notre Dame - serwis specjalny

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<<

.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Gość: Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia)
Data emisji: 10.04.2019
Godzina emisji: 17.23

gs/ag

Polecane