Gala plebiscytu Trójki "Srebrne Usta 2018 plus"! Muzycznym gościem gali Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gala plebiscytu Trójki "Srebrne Usta 2018 plus"! Muzycznym gościem gali Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne
Srebrne UstaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Już po raz 23. Program 3 Polskiego Radia zaprosił słuchaczy do wybrania najbardziej zaskakującej, zabawnej lub wręcz absurdalnej wypowiedzi osoby z polskiej sceny politycznej. Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd "plus" w nazwie. 

Radiowa Trójka codziennie, od 21 marca do 9 kwietnia, prezentowała najgłośniejsze, najzabawniejsze, najbardziej kontrowersyjne, ale zawsze głośno komentowane wypowiedzi. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2018 plus" rywalizowało dziesięcioro kandydatów: Robert BiedrońTadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek KuchcińskiRyszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus. Słuchacze mogli głosować na wybrane wystąpienie do 14 kwietnia – za pomocą SMS-a

Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2018 plus" odbędzie się w środę 24 kwietnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i będzie transmitowana na antenie Programu 3. Galę poprowadzą Beata Michniewicz i Marcin Łukawski, a w programie wieczoru zaplanowany został występ Jana Młynarskiego & Warszawskiego Combo Tanecznego.

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią plebiscytu jest przysłowie: Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek SawickiMarek Suski, Donald Tusk, Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się słynna wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar.

Więcej: srebrneusta.polskieradio.pl.

Polecane