Zamieszanie wokół brexitu. Co dalej z wyborami do Parlamentu Europejskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zamieszanie wokół brexitu. Co dalej z wyborami do Parlamentu Europejskiego
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: lazyllama / Shutterstock.com

– Brexit to nie tyle problem Unii Europejskiej, co Wielkiej Brytanii – powiedział na antenie Trójki Bogusław Liberadzki (SLD). Prof. Ryszard Legutko (PiS) stwierdził z kolei, że "jeśli Wielka Brytania wychodzi z Unii, to jest to też wina Wspólnoty".

Posłuchaj

Bogusław Liberadzki i Ryszard Legutko o brexicie (Puls Europy)
+
Dodaj do playlisty
+

Na środę zaplanowany jest w Brukseli nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej, podczas którego ma zostać podjęta decyzja w sprawie daty brexitu. 

– Brexit to nie tyle problem Unii Europejskiej, co Wielkiej Brytanii. Na ten moment my chcemy przede wszystkim wiedzieć, czy Brytyjczycy będą wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. Myślę, że ta sytuacja powinna nauczyć każde z państw członkowskich i społeczeństwa, że po pierwsze we Wspólnocie są generalne reguły, których należy przestrzegać, po drugie każde państwo, które zdecyduje się na ten krok, musi zmierzyć się z wielkimi problemami – powiedział Bogusław Liberacki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Legutko stwierdził z kolei, że "jeśli Wielka Brytania wychodzi z Unii, to jest to też wina Wspólnoty". – Myślę, że nie dojdzie do brexitu 12 kwietnia, ale Brytyjczycy nie będą też brali udziału w wyborach do europarlamentu – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Bogusław Liberadzki (SLD), Ryszard Legutko (europoseł PiS)
Data emisji: 9.04.2019 
Godzina emisji: 17.30

koz/mk

Polecane