w TPK 25 listopada 2008

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
w TPK 25 listopada 2008

- WYDANIE z KSIĄŻKĄ W ROLI GŁÓWNEJ - tuż przed Noblem, ale też przed licznymi okazjami obdarowywania się nawzajem, np. książkami właśnie. - I nade wszystko z myślą o ...

podarunkach przygotowywałam to nasze spotkanie.

Tym razem - wyjątkowo - nie będzie przewodnika, będą natomiast sympatyczni goście, z którymi rozmawiałam też wyjątkowo w Warszawie, ale tradycyjnie w różnych miłych miejscach.

- I tak - dłuższą pogawędkę ucięliśmy sobie z "Pierwszym Sekretarzem" pani Wisławy Szymborskiej - MICHAŁEM RUSINKIEM, który opowiadał o powstającym właśnie nowym tomie wierszy "szefowej", ale nie tylko. - Wystąpił także w roli tłumacza literatury dziecięcej, min. Misia Paddingtona oraz Fistaszków.

- Równie sympatycznym rozmówcą jest były sekretarz Zeszytów Literackich, obecnie - zastępca red. nacz. - MAREK ZAGAŃCZYK. - Z nim - nieco poważniejsza rozmowa - o książkach: z tekstami Zbigniewa Herberta oraz z wywiadami z nim.

- Wśród gości znalazł się również autor - DARIUSZ BASIŃSKI - debiutujący jako poeta przedziwnych wierszy, pt. "Motor kupił Duszan". - Wiersze te będzie Dariusz sam "wykonywał" w Pr III od 1 grudnia.

- Spotkałam się wreszcie z redaktorem Krytyki Politycznej - PIOTREM MARECKIM - po to, by porozmawiać o Marianie Pankowskim, który był w Polsce ( mieszka w Belgii ) i, którego nowa książka właśnie się ukazała.

- Każda z przedstawionych w TPK książek ( poza tomikiem Noblistki, bo on ukaże się dopiero wiosną ) może stanowić prezent ( dla Andrzeja, Barbary, podopiecznych Św. Mikołaja ... )

- Zapraszam.

Baszka Marcinik.

Polecane