Morrissey feat. Billie Joe Armstrong "Wedding Bell Blues"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Morrissey feat. Billie Joe Armstrong "Wedding Bell Blues"
Singiel "Wedding Bell Blues" MorrisseyaFoto: mat. promocyjne

"Wedding Bell Blues" skomponowała w 1966 roku Laura Nyro. Utwór zyskał sławę dzięki popularnej grupie R&B – Fifth Dimension. To utwór opowiadający o frustracji w oczekiwaniu na zaręczyny. W nowej wersji będziemy mogli usłyszeć również frontmana zespołu Green Day – Billiego Joe Armstronga.

Nowy krążek Morrisseya to zbiór różnorodnych utworów z lat 60. oraz 70., wybranych przez samego artystę. Wszystkie wykonane w nowych aranżacjach.

Odnajdując się w kompozycjach stylów takich jak pop, glam rock czy folk, Morrissey stał się protest singerem nawiązującym m.in. do takich artystów jak Bob Dylan czy Phil Ochs. Specyficzny, barytonowy wokal "Moza" nadaje utworom charakterystyczny dla niego klimat, jednocześnie zachowując wyrazistość oryginalnych kompozycji. Jego głos nigdy nie brzmiał lepiej, ponieważ to właśnie te ukształtowały go artystycznie i pomogły wypracować swój niepowtarzalny styl.

"Twórczość Morrisseya zawsze darzyłam wielkim szacunkiem i uznaniem. Miałam przyjemność usłyszeć wszystkie utwory z tej płyty, a kiedy zaczęliśmy współpracować, zrozumiałam jak wielkim sercem darzy on sztukę. Nie miałam pojęcia, że wie tak dużo o muzyce oraz artystach. Zna się na wielu gatunkach muzycznych, i ma w sobie mnóstwo pasji. To wspaniałe, a zarazem bardzo inspirujące, widzieć tak wielki entuzjazm" – wspomina LP.

LP nie jest jedyną artystką współpracującą nad nowym materiałem. Gościnny udział w tworzeniu albumu mieli również: wspomniany Billie Joe Armstrong (frontman Green Day), Ed Droste (Grizzly Bear), Ariel Engle (Broken Social Scene), Sameer Gadhia (Young the Giant), Lydia Night (Dead Man's Bones – zespół Ryana Goslinga).

w 2018 roku minęła 30. rocznica solowej pracy Morrisseya. Kolejny rok zapowiada się przełomowo, ponieważ oprócz nowego albumu, odbędzie się również trasa koncertowa – pierwsza od prawie 20 lat.

Polecane