Henryk Talar: wciąż mam w sobie małego chłopca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Henryk Talar: wciąż mam w sobie małego chłopca
Realizator audycji Grzegorz Leczkowski, Henryk Talar i Katarzyna StoparczykFoto: G. Leczkowski

Człowiek ten urodził się w najdłuższej wsi w Polsce i być może właśnie tam, siedząc na parapecie okna babci, zakiełkowało w nim wielkie marzenie, aby zostać aktorem.

Posłuchaj

Henryk Talar gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednak pewnego dnia, już po egzaminach, otrzymał list od rektora szkoły teatralnej, który pisał tak: "Jest tyle zawodów na »a«: atokarz, aślusarz, amilicjant. Poza tym nie ten wzrost, nie ten głos, no i nie taki znowu talent…".

Nie zniechęciło go to. Dzisiaj ma na swoim koncie setki wybitnych ról. Jest określany mianem jednego z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych polskich aktorów, który tym, co zdobył, dzieli się z młodszymi, mówiąc tak: "Czytaj i słuchaj. Ucz się od tych, którzy ci imponują. I spróbuj iść po śladzie kogoś, komu się udało…".

– W dalszym ciągu w środku siebie mam małego chłopca. Kiedyś myślałem, że to wada. Moja dojrzałość jest dojrzałością człowieka, który gdzieś tam na wsi sobie marzył. Marzenie chyba pozostało do końca niezrealizowane i niech tak pozostanie. Spełnione marzenie może być początkiem jakiegoś zakończenia – mówi Henryk Talar. 

Jak wyglądało dzieciństwo gościa Katarzyny Stoparczyk? Dlaczego Henryk Talar wybrał aktorstwo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Henryk Talar (aktor
Data emisji: 6.04.2019
Godzina emisji: 8.10

kw/mk

Polecane