Dojdzie do strajku nauczycieli? Politycy komentują

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dojdzie do strajku nauczycieli? Politycy komentują
Rada Dialogu SpołecznegoFoto: PAP/Piotr Nowak

– Zrzucanie odpowiedzialności na obecnie rządzących ws. sytuacji w oświacie, jest bardzo nieuczciwe – mówił w "Pulsie Trójki" Jacek Żalek, polityk Porozumienia. Nie zgodził się z nim jednak Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej, który ocenił, że groźba strajku ze strony związkowców, to wynik postawy m.in. Anny Zalewskiej, szefowej MEN. 

Posłuchaj

Arkadiusz Myrcha i Jacek Żalek o sytuacji w oświacie (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W poniedziałek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego na temat sytuacji w oświacie. Po zakończeniu rozmów wicepremier Beata Szydło powiedziała, że "cztery spośród (pięciu) punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony". Rozmowy mają być kontynuowane jutro. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Do sytuacji w oświacie odnieśli się w "Pulsie Trójki" Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej, oraz Jacek Żalek z Porozumienia. – W wyniku polityki rządu i aroganckiej postawy Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, nauczyciele zostali postawieni pod ścianą. Blisko trzy lata dyskusji na ten temat spełzły na niczym. Istnieje ryzyko, że się strajku nie ominie – ocenił Myrcha. 

Natomiast według Żalka porozumienie zależy od tego, czy będą rozmawiali związkowcy, którzy "przedkładają dobro uczniów nad dobro nauczycieli, czy też politycy chowający się pod szyldem związkowców". – Płace są za niskie nie tylko w tym zawodzie, ale w każdym innym. Zrzucanie odpowiedzialności na obecnie rządzących za zaniedbania, jeszcze wiedzione z PRL-u, jest bardzo nieuczciwe – komentował Żalek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński 
Goście: Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Jacek Żalek (Porozumienie)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 17.45

kad/kw

Polecane