Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką?
Studio TrójkiFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

1 kwietnia 1962 roku Program Trzeci Polskiego Radia rozpoczął regularne nadawanie. Do dziś wspominane są legendarne audycje Trójki.

Posłuchaj

Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Chodzi o takie audycje jak "60 minut na godzinę", "Rodzina Poszepszyńskich", "Winien i ma", "Kocham Pana, panie Sułku", "Fachowcy", "Ilustrowany tygodnik rozrywkowy" i wiele innych… Trójka obchodzi poważne urodziny, choć jak zwykle nieco niepoważnie, bo bywa szałaputem z rozczochraną grzywą. Można złożyć życzenia, ale obowiązku nie ma. Można odpowiedzieć na pytanie… Czy pamiętam swój pierwszy raz z Trójką?

– Zanim zostałem legendarnym Gienkiem Matysiakiem, to już byłem wykonawcą w teatrze dziecięcym Polskiego Radia. Miałem chyba 8 lat. Pamiętam, że wystąpiłem w audycji poetyckiej i stałem na krześle – wspomina aktor Stefan Freidmann. 

– Myśliwiecka 3/5/7 miała olbrzymi wkład w rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. Sławomir Pietrzykowski, który był realizatorem dźwięku, namawiał wszystkie młode zespoły do tego, żeby nagrywały swoje utwory w Trójce. To był "bum" muzyki rozrywkowej – mówi Marek Gaszyński, były dziennikarz Trójki i autor wielu znanych, polskich piosenek. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Stefan Friedmann (aktor), Marek Gaszyński (historyk, były dziennikarz Trójki, autor tekstów), Muniek Staszczyk (muzyk), Jan Mela (podróżnik)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane