Czy musical na podstawie filmu to dobry pomysł?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy musical na podstawie filmu to dobry pomysł?
BroadwayFoto: Sociopath987/Shutterstock

– Rywalizacja pomiędzy Broadwayem a Hollywood trwa już prawie sto lat – mówi gość audycji Daniel Wyszogrodzki, autor książki "Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018".

Posłuchaj

Broadway czy Hollywood? (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W tym wydaniu audycji Katarzyna Borowiecka przygotowała wątki musicalowe. Czy ta forma teatralna sprawdza się, jeśli inspiruje się filmem? Czy Hollywood czerpie pomysły ze spektakli, które można zobaczyć na Broadwayu?

– Zarówno jedni, jak i drudzy, podkradają sobie pomysły czy tytuły. Inspirują się nawzajem, ale też rywalizują ze sobą, jednak to jest wszystko z korzyścią dla nas. My oglądamy jedno i drugie z wielką przyjemnością. Dla mnie zderzeniem tych dwóch ośrodków jest film "La La Land", który jest opowieścią o miłości do filmu muzycznego, musicalu. Tam jest po prostu wszystko – podkreśla Daniel Wyszogrodzki.

Jakie musicale na podstawie filmu warto zobaczyć? Jakie premiery są przed nami?

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której również:

  • wycieczka po inspirujących miejscach w Los Angeles i rozmowa na temat seriali, które zostały zrealizowane właśnie w Mieście Aniołów. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Goście: Daniel Wyszogrodzki (tłumacz musicali, autor książki "Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018"), Jake Minter (muzyk), Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa)
Data emisji: 24.03.2019 
Godzina emisji: 12.08

kw/gs


Polecane