Sokół: ta płyta ma trochę bezczelną promocję

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sokół: ta płyta ma trochę bezczelną promocję
Marta Malinowska, Hirek Wrona i Wojtek Sokół w studiu radiowej TrójkiFoto: Hirek Wrona

Miał 20 lat, gdy razem z TPWC pokazał się po raz pierwszy szerszej publiczności na festiwalu Rap Day. Potem był "Chleb powszedni", było "Masz i pomyśl" i tak przez ponad dwie dekady budował swój mocny narratorski wizerunek na hiphopowej scenie.

Posłuchaj

Wojtek Sokół o solowej płycie (Polski bit/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Z zaskoczeniem, ale też sporymi oczekiwaniami fani przyjęli jego pierwszą, w pełni solową płytę i to głównie o niej, choć nie tylko, w "Polskim bicie" opowiadał Wojtek Sokół. Jak sam o sobie mówi: "już nie małolat, ale jeszcze nie zgred". Dlaczego swoją pierwszą solową płytę wydał dopiero po tylu latach na scenie? 

– Ja po prostu lubię projekty z kimś. Zwłaszcza jeśli ktoś jest w kontrze do mnie, czyli ma inny głos lub na przykład nie jest mężczyzną. Wtedy to jest ciekawe. Jeśli są dwie osoby podobne do siebie, to wydaje mi się to już mniej atrakcyjne – zaznaczył Sokół. – Mamy trochę bezczelną promocję tej płyty. Nie pokazaliśmy okładki. Właściwie to sprzedawaliśmy kota w worku, a otrzymaliśmy najpierw złotą, a chwilę później platynową płytę za ten album – podkreślił raper. 

Jaki artysta odmówił Sokołowi w przeszłości współpracy? Jak wyglądała praca nad ostatnią płytą rapera? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W audycji można usłyszeć również utwory z ostatniej płyty Sokoła. 

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Goście: Wojciech Sokół (raper)
Data emisji: 23.03.2019
Godzina emisji: 0.05

kw/kd

Polecane