Zbigniew Bujak: w Wiośnie Roberta Biedronia znajduję ludzi otwartych na Europę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbigniew Bujak: w Wiośnie Roberta Biedronia znajduję ludzi otwartych na Europę
Zbigniew BujakFoto: Trójka

- Chcę, żeby młodzi ludzie zrozumieli, czym jest europejska kultura w sztuce rządzenia i zarządzania. Na razie, niestety, jest jakaś mentalna bariera, która do Polski takiej wiedzy nie dopuszcza - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Zbigniew Bujak, kandydat Wiosny Roberta Biedronia do europarlamentu.

Posłuchaj

Zbigniew Bujak: w Wiośnie znajduję ludzi otwartych na wiedzę (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- Gdy byliśmy młodzi, byliśmy otwarci na wiedzę o tym, czym jest świat, Europa, NATO. Dziś takich otwartych ludzi, którzy chcą się uczyć Europy i rozumieć ją, znajduję w partii Wiosna. Chcę, żeby młodzi ludzie zrozumieli, czym jest europejska kultura w sztuce rządzenia i zarządzania. Na razie, niestety, jest jakaś mentalna bariera, która do Polski takiej wiedzy nie dopuszcza. Jeszcze daleko nam do metodologii i kultury Zachodu. Jeżeli mamy otwarty umysł, to będziemy w stanie nauczyć się od UE dobrego zarządzania - stwierdził Zbigniew Bujak.

Gość radiowej Trójki przyznał, że "UE nam nic nie zarzuca". - Gdy byłem szefem cła, zaistniała już sprawa przekrętów na VAT. I co powiedział ekspert unijny? Powiedział: "popełniliście wszystkie błędy, które my popełniliśmy dawno temu. Nie mogliście nas spytać i uniknąć ich od początku?". To jest ta umiejętność słuchania tego, co UE ma nam do zaoferowania - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Robert Biedroń ma w sobie wszystkie cechy kandydata na dobrego lub wybitnego polityka. Ma świeżość umysłu, obserwuje, uczy się. Uważam, że jest on szansą na inną politykę w naszym kraju. Trzeba pracować nad zmianą myślenia, aby odsunąć od siebie homofobiczne myśli. Należę do zwolenników bardzo daleko idącej wolności kobiet. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli jest się nawet radykalnym zwolennikiem tej wolności, to dobrze, jeśli po tej stronie konserwatywnej jest głos, który mówi: "zatrzymajmy się, porozmawiajmy, pomyślmy" - mówił kandydat Wiosny do europarlamentu.

Zdaniem gościa audycji "wybory na Ukrainie to coś, co martwi mnie i rzesze Ukraińców". - Petro Poroszenko sprawdził się, bo jego reformy szły wolno, ale szły. Jest obawa, że inni kandydaci mogą je zatrzymać. Wtedy może się zacząć drugi Majdan - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Zbigniew Bujak (kandydat Wiosny do europarlamentu)
Data emisji: 22.03.2019
Godzina emisji: 8.14

dn/ml

Polecane