Trójkowo, filmowo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójkowo, filmowo

W sobotę po 15.00 na brak gości ze świata filmu nigdy nie narzekam. Dziś będzie ich wyjątkowo dużo!

Przede wszystkim odwiedzi nas spora reprezentacja studentów i wykładowców łódzkiej "Filmówki". To za sprawą trwającego właśnie w warszawskim kinie Luna VI Przeglądu Filmów Studenckich Z Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wisle", któremu patronuje Trójka.

Z Michałem Molką z Iluzjonu Filmoteki Narodowej porozmawiam o przeglądzie filmów Carlosa Saury, a z Adamem Trzopkiem kierownikiem kultowego warszawskiego kina Muranów o bardzo interesującym przeglądzie filmów Ingmara Bergmana "Bergman i kobiety".

Premiera tygodnia to świetny amerykański komediodramat "Juno" wyreżyserowany przez Jasona Reitmana. W "Trójkowo, filmowo" dziś spotkanie z nagrodzoną w tym roku Oskarem scenarzystką filmu Diablo Cody oraz rewelacyjną odwórczynią roli tytułowej Ellen Page.

Wrócimy także do ubiegłotygodniowej polskiej premiery filmu "Nadzieja" Stanisława Muchy zrealizowanego według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza. W najważniejsze wątki filmu wprowadzą nas reżyser oraz występujący w nim aktorzy - Wojciech Pszoniak i Zbigniew Zamachowski.

Zapraszam do 16.00!

Ryszard Jaźwiński

Polecane