19. Dni Tischnerowskie w Krakowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
19. Dni Tischnerowskie w Krakowie
19. Dni Tischnerowskie w KrakowieFoto: mat. prasowe

W Krakowie i nie tylko w Krakowie tym razem. My spotkamy się na tydzień przed rozpoczęciem 19. Dni Tischnerowskich, które będą odbywały się od 27 do 30 marca, ale… Dniom towarzyszą: Strefa Tischnera oraz inne wydarzenia (nie koniecznie w tym czasie).

Posłuchaj

Dni Tischnerowskie w "Trójce pod Księżycem (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

I tak, 23 marca, wyruszy z Krakowa o poranku pociąg EIP, w którego 7 wagonie (z zasady – strefa ciszy) spotkają się organizatorzy Dni Tischnerowskich oraz goście, m.in. laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera. Pociąg dowiezie ich do Sopotu, gdzie po południu w sopockiej Mediatece (przy dworcu PKP) pasażerowie wagonu nr 7 będą o myśli księdza profesora rozmawiali. To specjalne wydarzenie zapowiadamy w tym wydaniu TPK i zrelacjonujemy w MBK 24 marca. 

Laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera: Łukasza Garbala, o. Ludwik Wiśniewski, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak Laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera: Łukasza Garbala, o. Ludwik Wiśniewski, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak

Kraków: Pociąg do Tischnera Kraków: Pociąg do Tischnera

Większą część wydania TPK naturalnie poświęcamy programowi Dni Tischnerowskich. Naszymi gośćmi są: Wojciech Bonowicz – poeta, redaktor i biograf ks. Józefa, dr Adam Workowski – filozof oraz Łukasz Tischner – sekretarz Nagrody im. Ks. Józefa Tischnera. Poznajemy tegorocznych laureatów oraz dyskutujemy o haśle Dni 2019, a brzmi ono: "Człowiek – Nowe Wyzwania". Naszej rozmowie towarzyszy muzyka zaproponowana przez gości. Nie trzeba dodawać, bo spotykamy się od lat z okazji kolejnych Dni Tischnerowskich, że nasi goście nie dość, że są intelektualistami, to mają poczucie humoru i barwnie opowiadają nawet o czymś, co wydaje się mało atrakcyjne, jak na przykład program wydarzenia.


Goście audycji: Łukasz Tischner, Adam Workowski i Wojciech Bonowicz Goście audycji: Łukasz Tischner, Adam Workowski i Wojciech Bonowicz

Uroku naszemu spotkaniu dodaje jeszcze fakt, że jest to pierwsza noc kalendarzowej wiosny 2019!

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 15.03.2019
Godzina emisji: 0.05

 

Polecane