Aukcja dla Afryki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Aukcja dla Afryki!

Helena Gołdon - wysłanniczka Programu Trzeciego do Afryki będzie gościem pierwszej godziny aukcji. Opowie o swojej wyprawie po Zambii, Malawi i Ugandzie.

Nasz gość z drugiej godziny aukcji to Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Ksiądz Stanisław Rafałko był w Ugandzie i wielu innych krajach na całym misyjnym świecie:-) 
  
Namugongo, na które zbieramy to ośrodek zamknięty dla dzieci ulicy w Ugandzie, dom dla chłopców bez własnych domów i rodzin, położony kilkanaście kilometrów od Kampali - stolicy. Liczy 130 wychowanków, mówiących w języku angielskim lub miejscowym języku luganda. Odbywa się tu resocjalizacja sierot oraz dzieci narażonych na przemoc ze strony najbliższych. Wychowankowie mają od 8 do 16 lat. Rodzice, jeśli żyją, często są w ostatnim stadium AIDS. Dyrektor ośrodka ksiądz Ryszard Jóźwiak ma do pomocy jednego brata zakonnego. 
  
Z Polski co rok przyjeżdża do Namugongo jeden polski wolontariusz. Wolontariusze salezjańscy grają z dziećmi na instrumentach, bawią się w obracanie kijków jedną ręką (jak na paradach), wbijanie noża w ziemię, grają w piłki z bananowych liści... Jednym z takich wolontariuszy była Monika Kacprzak, gość z godziny trzeciej. Monika przez rok mieszkała w Ugandzie, i co prawda nie w Namugongo, ale oddalonym o 30 km od tego miejsca Bombo; ośrodek dla chłopców ulicy z Namugongo zna jednak bardzo dobrze.

=====

Zestaw zabawek, czyli:

Ugandyjski rowerzysta z drutów na kiju – jeździ!

Oryginalne piłki z liści bananowych

Samochodzik zrobiony przez dziecko ulicy z Namugongo

Szmaciana afrykańska lala

 

=====

Wielki hebanowy rybak znad jeziora Nyasa i kilku rybaków pomniejszych...

=====

Zestaw oryginalnych trzcinowych zwierzaków (słoń, czapla, żyrafa i zebra) w kapeluszu z kory drzewnej!

 

 

=====

 

Zestaw kuchenny, w skład którego wchodzą:zambijska tykwa do przenoszenia wody wypełniona malawijskim ryżem znad jeziora Nyasa (1 kategoria). Do tego mała kenijska łyżeczka do cukiernicy.

 

 

=====

Polecane