Czy już wiem, na kogo zagłosuję?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy już wiem, na kogo zagłosuję?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Po ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości wiadomo, jaki będzie kierunek polityczny partii: obrona tradycyjnych wartości, polskich rodzin i dzieci.

Posłuchaj

Czy już wiem, na kogo zagłosuję w wyborach do PE? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

PiS ogłosiło w dwunastu punktach Deklarację Europejską. Koalicja Europejska chce odbudowy reputacji Polski w Unii, zażegnania groźby tzw. polexitu i wejścia Polski do strefy euro. Na oficjalny program musimy poczekać do końca miesiąca.

– Nie ma żadnych działań, które mogłby zakończyć się polexitem. To jest fake news, który jest puszczany specjalnie po to, aby wprowadzać Polaków w błąd. Nikomu w PiS nie narodził się w głowie taki pomysł. Ta plotka jest wyłącznie na potrzeby polityczne naszej opozycji – mówi Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

– My chcemy mówić o zagadnieniach dotyczących Parlamentu Europejskiego. Nie damy się PiSowi wprowadzić w narrację dotyczącą LGBT, bo to kompletnie nie ma nic wspólnego z kampanią do PE. Zależy nam, aby Europa była jednej i wspólnej prędkości. Nie ma zgody naszych parlamentarzystów, aby było inaczej – podkreśla Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Robert Telus (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Piotr Zgorzelski (poseł, Polskie Stronnictwo Ludowe), prof. Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Paweł Grzelak (4P Research Mix), Rafał Dymek (Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 12.06

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane