Final Call!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Final Call!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/27707/rynasiewiczmariusz

Trafostacja – Przegląd Filmów o Sztuce – A co wyście myślały – Czarny pokój i inne pokoje – Triennale Designu.

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca wystawę Pawła Jarodzkiego w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Wystawa składa się z instalacji site-specific przygotowanej dla największej przestrzeni wystawienniczej TRAFO. Wieloelementowa praca powstała w charakterystycznej dla artysty metodzie DIY, gdzie Jarodzki posługuje się szablonem i cytatem, więcej opowiada Stanisław Ruksza. Agnieszka Szydłowska zaprosiła do rozmowy Urszulę Dubowską a tematem będzie nadchodząca odsłona Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanym. Tegoroczna odsłona zacznie się 10 kwietnia ale teraz przypominamy o trwającym naborze filmów! Niezbędne informacje na stronie festiwalu! 


"A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi", Wydawnictwo Poznańskie "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi", Wydawnictwo PoznańskieCzytamy "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi" Aleksandry Zbroi i Agnieszki Pajączkowskiej (naszej Kulturystki!). To zbiór bardzo ciekawych rozmów z kobietami mieszkającymi na mazowieckich wsiach. Bez tezy, moralizatorstwa i spojrzenia "z góry" autorki przemierzają kolejne wsie pytając o to jak żyją, co myślą o pracy, religii, polityce, programie 500 plus, o macierzyństwie i wielu innych kwestiach. To świetna książka łamiąca stereotypy o polskiej wsi, nie tylko mazowieckiej. U nas o książce opowiadają autorki - Agnieszka Pajączkowska i Aleksandra Zbroja. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 2 marca 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 2 marca 2019 >>>

Odwiedza nas Adrian Chorębała. To ten moment w roku, w którym możemy sprawdziwić jak funkcjonowało połączenie na linii muzyka- sztuki wizualne w roku 2018. Mówiąc precyzyjnie – jakie okładki i jakie pomysły graficzne towarzyszyły płytom wydanym w zeszłym roku. Oddając głos organizatorom konkursu Cover awArts: "Cover awArts co roku odkrywa najlepszy polski dizajn muzyczny. Dzięki waszym głosom i głosom ludzi ze świata muzyki i sztuki wyłaniamy najlepsze okładki i podróżujemy po Polsce pokazując Wam je z bliska."

Wspólnie z Janem Niebudkiem wyprawiamy się do Mediolanu. Właśnie rozpoczęło się tam 22 Triennale Designu. Jest bardzo dużo czasu by zaplanować obejrzenie wystaw - prezentowane są do 1 września. W centrum tegorocznej odsłony jest natura a dokładnie - natura zepsuta. Czy da się ją jeszcze ocalić? Czy da się to zrobić dzięki pomysłom projektantów? Oczywiście szczególnie zapraszamy do polskiego pawilonu :) 


"Czarny pokój i inne pokoje", Wydawnictwo FUND. AUTOMATOPHONE "Czarny pokój i inne pokoje", Wydawnictwo FUND. AUTOMATOPHONE

Michał Margański wspólnie z Michałem Mendykiem wprowadzają nas w świat książki "Czarny pokój i inne pokoje". To pierwsza z serii książek poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia (SEPR), jaką od 2018 roku opracowuje Fundacja Automatophone wraz z Muzeum Sztuki w Łodzi. W dalszej kolejności ukażą się m.in. tytuły poświęcone Józefowi Patkowskiemu i Eugeniuszowi Rudnikowi.

W telefonicznym skrócie mkniemy z Agnieszką Obszańską przez Częstochowę, Gliwice i Białystok. Premiery teatralne Jana Niebudka to zaproszenie na Teatrotekę, do Teatru Dramatycznego w Białymstoku i propozycje Teatru Dramatycznego w Warszawie oraz Teatru Słowackiego w Krakowie.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 2.03.2019 
Godziny emisji: 13.07, 14.06

Polecane