Olimpiady przedmiotowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Olimpiady przedmiotowe

Olimpiady przedmiotowe to funkcjonujący od lat i sprawdzony sposób na wyłowienie uczniów wybitnie uzdolnionych i rozpropagowanie dziedzin nauki nie jako przedmiotów, które trzeba zdać, ale jako specjalności, którym się można z pasją poświecić.

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty
+

Olimpiady przedmiotowe to funkcjonujący od lat i sprawdzony sposób na wyłowienie uczniów wybitnie uzdolnionych i rozpropagowanie poszczególnych dziedzin nauki nie jako przedmiotów, które trzeba zdać, ale jako specjalności, którym się można z pasją poświęcić. Laureaci większości olimpiad są przyjmowani bez egzaminu na studia, finaliści bywają zwalniani z matury.


Niestety w ciągu ostatniego roku znacznie pogorszyły się warunki przeprowadzania tych konkursów. Ograniczono budżet Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczony na ten cel, wprowadzono przetargi na organizowanie olimpiad.


O tej sprawie z dwóch stron - organizatorów konkursów przedmiotowych i MEN - porozmawiamy dziś z naszymi gośćmi, którymi będą:  Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall, oraz - Zofia T. Kozłowska, organizator olimpiady historycznej; profesor Jan Mostowski, organizator olimpiady fizycznej; prof. Tomasz Chachulski, organizator olimpiady polonistycznej.


Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Polecane