Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DedMityay/Shutterstock.com

W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.

Posłuchaj

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Centralne Biuro Śledcze Policji, też w poniedziałek, zatrzymało 12 osób podejrzanych o to samo. I wreszcie Dolny Śląsk – i znowu poniedziałek – policjanci z wydziału antynarkotykowego komendy wojewódzkiej  zatrzymali dwóch mężczyzn. To tylko jeden dzień. Ale gangów narkotykowych przybywa.

– Oczywiście narkotyki spływają do nas z zagranicy, ale również w Polsce dochodzi do ich produkcji. Wtedy też wyprowadzane są one poza nasze granice – mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji. – W minionym roku funkcjonariusze CBŚP przejęli ponad 11 ton różnego rodzaju narkotyków – dodaje. 

– Przestępcy zauważyli, że zyski, które przynosi świat narkotykowy, są najwyższe w historii – zaznacza prof. Mariusz Jędrzejko, dyrektor programowy z Centrum Profilaktyki Społecznej. – Jest coraz więcej ludzi, którzy nie wytrzymują tempa współczesnego życia lub takich osób, które mają głębokie zaburzenia i szukają dla nich upustu. Rynek narzucający substancje i rynek odbiorcy konfrontują się ze sobą – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Iwona Jurkiewicz (rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji), prof. Mariusz Jędrzejko (dyrektor programowy Centrum Profilaktyki Społecznej), Magdalena Dąbkowska (ekspertka międzynarodowej polityki narkotykowej), Agata Kwiatkowska (dyrektor programu edukacji szkół, Fundacja Edukacji Społecznej), Artur Malczewski (Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii) 
Data emisji: 27.02.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane