500+ na każde dziecko?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
500+ na każde dziecko?
zdjęcie ilustarcyjne Foto: Pixabay/Pezibear

500+ na każde dziecko – taką obietnicę złożył Jarosław Kaczyński w czasie konwencji PiS. Zmiany mają wejść w życie już od 1 lipca 2019.

Posłuchaj

500+ na każde dziecko? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem wicepremier Beaty Szydło – program Rodzina 500 Plus to "największy i najważniejszy projekt, prawdziwy przełom kopernikański polskiej polityki prorodzinnej". Jak powiedziała, 500+ stał się "wspaniałym kołem zamachowym polskiej gospodarki". Czy na pewno?

– Takie pomysły miały wszystkie partie polityczne, bo zorientowały się, że ta idea przypadkowo zafunkcjonowała. Ten program udał się od strony pomocowej, a nie w kwestii poprawy dzietności. To pogram pomocy społecznej. Rozwinięcie go będzie niosło wszystkie wady, a nawet jeszcze więcej. Problemem jest płacenie ludziom, którzy mają doskonałą sytuacją materialną. Dawanie im na pierwsze dziecko po prostu mija się z celem – zaznacza ekonomista Andrzej Polaczkiewicz.

– Społeczeństwu jest potrzebne niezabieranie pieniędzy. Na początku trzeba je odebrać i ktoś musi za ten program zapłacić. To są tylko ci, którzy nie mają dzieci – zaznacza dr Artur Bartosewicz ze Szkoły Głównej Handlowej. – Państwo niczego nie daje, to tylko my, czyli podatnicy, dajemy sobie nawzajem – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), dr Artur Bartoszewicz (ekonomista, Szkoła Główna Handlowa), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia "Damy Radę"), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Wiesław Kołak (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker)
Data emisji: 26.02.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane