Kto zapewni środki na realizację programów społecznych? Komentarze polityków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto zapewni środki na realizację programów społecznych? Komentarze polityków
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

– Tylko rząd Platformy Obywatelskiej jest w stanie zapewnić środki na programy społeczne, bez tego będziemy zdani wyłącznie na zadłużanie Polski – powiedział Jan Grabiec (PO). – Łatwo jest w opozycji obiecywać, bo nic nie trzeba robić – stwierdził Jacek Sasin (PiS).

Posłuchaj

Jan Grabiec (PO) i Jacek Sasin (PiS) o finansowaniu programów społecznych (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawił pięć punktów nowego programu wyborczego PiS. Są to: rozszerzenie od lipca programu Rodzina 500 plus także na pierwsze dziecko, pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT, obniżenie kosztów pracy poprzez między innymi co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu i obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących, 1100 złotych "trzynastki" dla emerytów oraz od kwietnia – przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miejscowościach.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Jana Grabca propozycje przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego to "próba ucieczki do przodu". – Od wielu miesięcy PiS jest w defensywie. Afera związana z KNF, afera dotycząca zarobków asystentek prezesa Glapińskiego, później tzw. taśmy Kaczyńskiego – wyliczał poseł PO. – Nasza ustawa w sprawie 500+ dla pierwszego dziecka od trzech lat leży w Sejmie, a Grzegorz Schetyna już kilkanaście miesięcy temu mówił o zachowaniu trzynastej emerytury. Proponujemy też dopłaty w wysokości 500 zł w ramach systemu podatkowego dla pracujących, którzy zarabiają najmniej – dodał i podkreślił, że "tylko rząd PO jest w stanie zapewnić środki na programy społeczne, bez tego będziemy zdani wyłącznie na zadłużanie Polski".

 Choć za rządów Platformy Obywatelskiej był wzrost gospodarczy, to nic nie dało się zrobić. Nie potrafiliście nic zaoferować Polakom. Do nagłego olśnienia doszło dopiero w momencie, kiedy w opozycji zaczęliście próbować przebijać pomysły Prawa i Sprawiedliwości. Łatwo jest w opozycji obiecywać, bo nic nie trzeba robić  stwierdził Jacek Sasin (PiS), odpowiadając posłowi PO. – W ciągu prawie czterech lat naszych rządów zwiększyliśmy wpływy podatkowe do budżetu o 100 mld zł w stosunku do tego, co zostawiły nam rządy PO, uszczelniliśmy ogromną dziurę VATowską, nie zadłużamy Polski – przekonywał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której była mowa również o ewentualnej nowelizacji budżetu. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jan Grabiec (PO), Jacek Sasin (PiS, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 25.02.2019
Godzina emisji: 17.45

mk

Polecane