ZAZ: w pisaniu piosenek jest coś magicznego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
ZAZ: w pisaniu piosenek jest coś magicznego
Zaz i Piotr Metz w studiu TrójkiFoto: Ola Baszun

 – Komponuję dość abstrakcyjnie. Czasami zaczynam od muzyki, czasami od słów. A czasami wszystko przychodzi mi do głowy jednocześnie – mówi ZAZ w Trójce.

Posłuchaj

Zaz w rozmowie z Piotrem Metzem (Magazynek/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W najbliższych dniach w naszym kraju odbędą się dwa koncerty ZAZ. Ulubienica polskiej publiczności zagra 22 lutego 2019 na warszawskim Torwarze i dzień później w Tauron Arenie Kraków.

ZAZ, a właściwie Isabelle Geffroy, przygodę z muzyką rozpoczęła w 2001 roku jako wokalistka grupy Fifty Fingers. Rok później udzielała się w innym zespole, finalnie postawiła jednak na solową karierę, zaczynając od śpiewania w paryskich barach, kabaretach, ale również na ulicach – artystkę można było spotkać m.in. przy placu du Tertre.

Zaz i Piotr Metz w studiu Trójki Zaz i Piotr Metz w studiu Trójki (fot. Ola Baszun)

Jej kariera we Francji nabrała tempa w 2007 roku. Po udziale w muzycznych konkursach ruszyła w mini-tour po Europie, a trzy lata później wydała debiutancki album "Zaz". Dwa miesiące po premierze krążek pokrył się złotem we Francji, a singiel "Je veux" został wypromowany przez francuskie media jako przebój lata. W Polsce płyta pokryła się podwójną platyną.

Od tamtej pory artystka wydała jeszcze dwa albumy studyjne ("Recto Verso" z 2013 i "Paris" z 2014 roku) i grając kilkadziesiąt koncertów w Europie umocniła miano międzynarodowej gwiazdy. Pod koniec koniec 2018 roku wydała kolejną płytę – "Effet miroir". Na koncertach w Polsce możemy zatem spodziewać się zupełnie nowego materiału!

Czy nauka teorii muzyki w konserwatorium przydaje się dziś ZAZ? Co jest dla niej najważniejsze w procesie pisania? Na czym polega sekret piosenki francuskiej? Czy ZAZ pamięta, kiedy po raz pierwszy usłyszała swój utwór w radiu? Jakie ma sposoby na wyciszenie się?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazynek
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Zaz (piosenkarka)
Data emisji: 21.02.2019
Godzina emisji: 15.24

mat. promocyjne/mk/ab

Polecane