Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi
Krzysztof Zalewski z zespołemFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zwieńczeniem weekendu, podczas którego wspominaliśmy w Trójce autora utworu "Dziwny jest ten świat, był koncert Krzysztofa Zalewskiego z piosenkami z repertuaru Czesława Niemena.

Posłuchaj

Zalewski śpiewa Niemena (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncertu odbył się w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 17 lutego. 

Krzysztof Zalewski – jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Wydany na płycie w ubiegłym roku projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności podczas Festiwalu Jarocin 2017. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. W nowej odsłonie – zarówno na płycie, jak i na koncertach możemy usłyszeć takie utwory, jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte – "Doloniedola" czy "Pielgrzym". W tym projekcie Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

PAP Czesław Niemen 1200.jpg
Małgorzata Niemen: Czesław kochał swoich fanów

***

Czesław Niemen – gdyby żył, 16 lutego obchodziłby 80. urodziny. By przypomnieć niezwykły dorobek artystyczny Czesława Niemena, Trójka zorganizwoała szereg audycji upamiętniających tego wybitnego kompozytora, muzyka i wokalistę. Po wspomnianym koncercie wyemitowaliśmy specjalne wydanie audycji "Kwestia kultury". Gośćmi Mariusza Cieślika byli: Krzysztof Zalewski, Paweł Brodowski  wieloletni współpracownik Czesława Niemena i Piotr Metz  kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Polecane