A jednak można!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
A jednak można!
Budynek Teatru Nowego w Krakowie przed remontem Foto: materiały prasowe

Kontynuujemy wizyty w polskich tetrach.

Posłuchaj

TPK z wizytą w Teatrze Nowym (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Plakat promujący spektakl "Wiedźmin Turbolechita" Plakat promujący spektakl "Wiedźmin Turbolechita"

Po próbie przedstawienia tego, co w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w nowej sytuacji, w jakiej znalazł się on, po pierwszej od lat bardzo atrakcyjnej prezentacji Teatru Śląskiego w Katowicach, postanowiliśmy zaprosić jeden z wielu teatrów krakowskich, ale działających na "swoich" zasadach. Jakie to zasady? Wyjaśniają nasi goście. Tym razem są to dwaj dyrektorzy Teatru Nowego Proxima: Piotr Sieklucki oraz Tomasz Kireńczuk.

Piotr Sieklucki i Tomasz Kireńczuk (foto: Marcin Oliva Soto) Piotr Sieklucki i Tomasz Kireńczuk (foto: Marcin Oliva Soto)

I właśnie Teatr Nowy w Krakowie jest bohaterem tego wydania "Trójki pod Księżycem". Spotykamy się w noc poprzedzającą premierę "Wiedźmina Turbolechity" według Ziemowita Szczerka w reżyserii Piotra Siekluckiego. Teatr wszak jest tuż po premierze spektaklu "Kobiety objaśniają mi świat" w reżyserii Iwony Kempy. Teatr Nowy zapowiada, że na tym nie poprzestanie i podczas naszego spotkania ujawnia dalsze plany, a nazwiska reżyserów, z którymi prowadzone są rozmowy, elektryzują środowisko.

Wejście do Teatru Nowego Proxima w Krakowie Wejście do Teatru Nowego Proxima w Krakowie

Nasi goście opowiadają także o realizowanych już projektach społecznych, jak na przykład "Be brave – młodzi w kulturze" oraz o projektach, które będą realizowane czyli o nowych pomysłach na… właśnie, na istnienie niedużego teatru w dużym mieście, słynącego z "wiekowych" scen z własnymi słynnymi zespołami. Teatr Nowy mieści się w okazałym budynku, niedawno wyremontowanym, w pewnej odległości od głównych szlaków turystyczno – kulturalnych i własnego słynnego zespołu aktorskiego nie ma.

Wnętrze Teatru Nowego Proxima w Krakowie Wnętrze Teatru Nowego Proxima w Krakowie

Czego jeszcze nie ma, a co – najważniejsze – ma? O tym również rozmawiamy. Nasi goście opowiadają w skrócie nietypową historię Teatru Nowego w Krakowie i domykają hasło, które umieściliśmy w podtytule artykułu.

TPK z 7 na 8 lutego 2019 roku, na linii : studio Trójki – studio w Radiu Kraków.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Jakub Sadowski
Data emisji: 8.02.2019
Godzina emisji: 0.05

Polecane