Michał Dworczyk: mam nadzieję, że inicjatywa Biedronia skłoni opozycję do przygotowania programu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Dworczyk: mam nadzieję, że inicjatywa Biedronia skłoni opozycję do przygotowania programu
Michał DworczykFoto: PR

– Mam wrażenie, że propozycje programowe Roberta Biedronia są przede wszystkim sformułowane po to, żeby być dodatkiem do wojny światopoglądowej, którą chce rozpętać – mówił w radiowej Trójce Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Posłuchaj

Szef KPRM: Biedroń chce rozpętać wojnę światopoglądową (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W niedzielę w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie Wiosna. Michał Dworczyk pytany o program ugrupowania Roberta Biedronia stwierdził, że warto rozmawiać o każdym programie.

– Mam nadzieję, że inicjatywa pana Biedronia skłoni nasze koleżanki i kolegów z opozycji do tego, żeby przygotowali w końcu swój program i podjęli merytoryczną dyskusję w parlamencie. Tylko trzeba odnosić się do faktów, a w Słupsku pan Biedroń z dziesięciu swoich najważniejszych obietnic nie zrealizował żadnej i powstaje pytanie o jego wiarygodność  powiedział Michał Dworczyk.

 Mam wrażenie, że propozycje programowe Biedronia są przede wszystkim sformułowane po to, żeby być dodatkiem do wojny światopoglądowej, którą chce rozpętać. Jest w tym niespójny, bo z jednej strony mówi o pojednaniu, dialogu, a z drugiej proponuje wojnę światopoglądową, a to nie jest najważniejsze. Dzisiaj potrzeba rozmowy o tym, jak Polska równomiernie powinna się rozwijać i jak Polacy mogą zarabiać więcej pieniędzy. Pan Biedroń nie jest nowością, bo funkcjonuje na scenie politycznej blisko 20 lat, był jednym z najbliższych współpracowników Janusza Palikota, był członkiem SLD – powiedział szef KPRM.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość audycji poruszył także temat ataku na dziennikarkę TVP Info Magdalenę Ogórek. – Mamy do czynienia z niedopuszczalną sytuacją, na szczęście większość osób, niezależnie od przekonań, potępiło to haniebne zachowanie. To kolejny przykład, do czego mogą doprowadzić rozhuśtane emocje. Tutaj granicą jest godność i wolność drugiej osoby, jednak policja w takich sytuacjach jest w trudnym położeniu. To kolejna ostrzegawcza lampka. Musimy obniżyć temperaturę sporu politycznego w Polsce – przyznał Michał Dworczyk. 

Szef KPRM odniósł się także do wpisu przewodniczącego Rady Europejskiej. – Mam wrażenie, że Donald Tusk podgrzewa temperaturę sporu nie po raz pierwszy. Jest jedną z tych osób, która ma duże zasługi w kształtowaniu mowy nienawiści w Polsce, to on pierwszy użył określenia "mohery" – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 4.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

PAP/dn/mk

Polecane