w Klubie Trójki 30 czerwca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
w Klubie Trójki 30 czerwca

Historia naszych znajomości z Wielkimi Ludźmi to zarazem historia sladów, jakie pozostawili po sobie. Mnie zachowały się dźwięki, a tzw. "okazjonalne" zaliczam do najcenniejszych, bo

 

Historia naszych znajomości z Wielkimi Ludźmi to zarazem historia sladów, jakie pozostawili po sobie. Mnie - zachowały się dźwięki, a tzw. "okazjonalne" zaliczam do najcenniejszych, bo najbardziej ulotne. Najstarsze, z odnalezionych przeze mnie nagrań wypowiedzi JÓZEFA SZAJNY, pochodzą z roku Jego 70 Urodzin, sprzed 16 lat...Ostatnie moje spotkanie ze sztuką profesora nie pozostawiło niestety śladu, ale było: W Galerii Refektarz w Kartuzach - przed tygodniem...

 

''

- Jak ogarnąć kilkadziesiąt lat twórczości profesora? - Jakiej - koniecznej - selekcji dokonać? - Zdecydowałam się na "taśmy"; niech one nas prowadzą, te z roku 92 i 97. - Już wtedy profesor próbował rekapitulować swoją twórczość, choć był pełen optymizmu i planów. Realizował je jeszcze do tego roku.

 

 

- Do Instytutu Teatralnego - miejsca teatralnej pamięci - zaprosiłam na dzisiejszy wieczór ministra WALDEMARA DĄBROWSKIEGO oraz artystę, pana JERZEGO KALINĘ, związanych przez lata z założonym przez profesora Centrum Sztuki Studio w Warszawie. - W Teatrze Studio zresztą odbyło się w piątek spotkanie ludzi, którzy pracowali w tym miejscu z Józefem Szajną.

- Dziś - żegnamy Go na Starych Powązkach.

 

Z ostatniej chwili: z przyczyn technicznych musieliśmy przenieść audycję do studia przy Myśliwieckiej, a gościem będzie również pani Irena Jun, wybitna aktorka teatralna i reżyserka, od 1963 współpracująca z Józefem Szajną.

 

 

''

 

 

 

 

 

 

Polecane