Kate Warne – pierwsza kobieta detektyw

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kate Warne – pierwsza kobieta detektyw
Na czym polega praca śledczego psychologa? Foto: Shutterstock.com/Photographee.eu

Gdyby nie zatrudnienie kobiety w zawodze detektywa, to współczesny świat wyglądałby inaczej, bo pierwsza w historii kobieta detektyw udaremniła próbę pierwszego w historii zamachu na prezydenta USA.

Posłuchaj

Kim była pierwsza kobieta detektyw? (Trójkowy detektyw)
+
Dodaj do playlisty
+

Agencja detektywistyczna Pinkertona rekrutowała pracowników w różny sposób m.in. umieścił ogłoszenie w gazecie. Gazeta trafiła w ręce człowieka, który od jakiegoś czasu szukał ciekawej pracy. Człowiek zakreślił ogłoszenie i podjął decyzję. Tak pewnego dnia 1856 roku energicznym krokiem wszedł do biura agencji i poprosił o pracę, na co usłyszał od Allana Pinkertona usłyszał, że będzie świetną sekretarką. Odpowiedź człowieka brzmiała, że przyszedł tu by zostać detektywem.

– Tym człowiekiem była wówczas 23-letnia Kate Warne i wymieniła szereg argumentów, które przemawiały za jej zatrudnieniem. Kobieta miała ogromny talent aktorski, umiała naśladować zachowania kobiet ze wszystkich sfer, rozwiązywała najtrudniejsze śledztwa. W 1860 roku została szefową Kobiecego Biura Detektywistycznego i była odpowiedzialna za wyszkolenie kobiecego personelu – opowiada Katarzyna Cygler.

W jaki sposób uchroniła Abrahama Lincolna przed planowanym zamachem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 29.01.2019
Godzina emisji: 9.48

kg

Polecane