Krzysztof Piątek u progu wielkiej kariery

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

"Od zera do bohatera" – tak historię byłego napastnika Cracovii, Krzysztofa Piątka, opisują włoskie media. Reprezentant Polski został właśnie najdroższym piłkarzem w historii naszego futbolu.

Posłuchaj

Wielki transfer Krzysztofa Piątka (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

AC Milan zapłacił za polskiego piłkarza Genoa CFC 35 milionów euro. Sam napastnik jeszcze kilka lat temu podkreślał, że kluczem do sukcesu jest pewność siebie. – Z wiarą we własne możliwości można grać na najwyższym poziomie - mówił.

O Piątku w superlatywach wypowiadali się już kilka lat temu jego byli trenerzy. – Ma duże zadatki na prawdziwego napastnika. Zresztą już od najmłodszych lat to wykazywał. Jego ogromnym atutem było to, że potrafił znaleźć się w polu karnym. Mówiąc po piłkarsku: piłka go szuka, zawsze spada gdzieś obok niego i dziś znakomicie to wykorzystuje – tłumaczył Zbigniew Soczewski, trener Lechii Dzierżoniów, której wychowankiem jest Krzysztof Piątek. 

Z kolei Michał Probierz, trener Cracovii, w 2017 roku mówił: – Jeżeli dziś ktoś nie kupi Krzysztofa za 4-5 milionów euro, to za kilka lat będzie musiał zapłacić za niego 30 milionów. Mówiłem to kiedyś o Robercie Lewandowskim i teraz mówię o Krzysztofie Piątku.

Jak oceniają transfer Krzysztofa Piątka inni eksperci? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Materiał reporterski: Mariusz Krzemiński
Data emisji: 24.01.2019 
Godzina emisji: 16.44

ml/mk

Polecane