Wiceminister inwestycji i rozwoju: Polacy są pewni własności swoich gruntów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceminister inwestycji i rozwoju: Polacy są pewni własności swoich gruntów
Artur Soboń Foto: twitter.com/sobonartur

– Wszyscy, którzy byli właścicielami swoich domów i mieszkań, ale nie byli właścicielami gruntu stali się automatycznie ich posiadaczami – powiedział na antenie radiowej Trójki Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Gość audycji odpowiadał też na pytania słuchaczy. 

Posłuchaj

Artur Soboń: Polacy są dziś pewni własności swoich gruntów (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Artur Soboń podkreślił, że zmiany są powrotem do klasycznego rozumienia prawa. – Do tego, kto jest właścicielem gruntu należy również to, co jest na jego powierzchni. Dotychczas było się tylko użytkownikiem wieczystym gruntu. To relikt poprzedniej epoki, kiedy nie byliśmy właścicielami mieszkań. Raz na zawsze zdecydowaliśmy o zmianie przepisu, który był nieadekwatny do gospodarki rynkowej – podkreślił gość radiowej Trójki.

Wiceminister inwestycji i rozwoju zauważył, że mieszkańcy Warszawy padli ofiarą oszustwa. – Taka sytuacja, czyli zmiana stawek bonifikat, miała miejsce tylko w stolicy. Zakładam, że nie będzie już zmian w tej kwestii. Bonifikata to opłata roczna. Niektóre samorządy do tej pory nie podjęły uchwał w tej sprawie. Warto się zainteresować czy rada miasta, w którym mieszkamy uchwaliła odpowiednie bonifikaty, aby to było jak najbardziej korzystne dla mieszkańców – powiedział polityk.  

W trakcie audycji wiceminister Artur Soboń odpowiadał też na pytania słuchaczy. O co pytali? Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Goście: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 8.01.2019 
Godzina emisji: 16.16

ras/kg

Polecane