Kinga Dębska: to głęboki i mocny film

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kinga Dębska: to głęboki i mocny film
Kinga DębskaFoto: Marcin Kmieciński/PAP

Kinga Dębska, twórczyni m. in. dobrze przyjętego obrazu "Moje córki krowy", opowiadała w audycji o swojej najnowszej produkcji "Zabawa, zabawa".

Posłuchaj

"Zabawa, zabawa", czyli nowy film Kingi Dębskiej (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – "nie zwariować". Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione "pod wpływem". Mąż, znany polityk, stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy – Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?


"Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej

– Przywiązuję się do aktorów tak, jak przysłowiowy Polak, który, gdy spodoba mu się piosenka, to słucha jej całe życie. To jest film, w którym główne role grają kobiety. Każda z nich ma swój świat. Nie spotykają się ze sobą. Razem z Miką Dunin pisałyśmy scenariusz właśnie pod te konkretne aktorki i tworzyłyśmy ich światy. Dlatego czuję się, jakby to były trzy różne filmy. W trakcie montażu trzeba było przepleść to tak, by stanowiło jedną całość, ale decyzja, by bohaterki nie spotykały się ze sobą, sprawiła, że było to jak tworzenie trzech różnych historii – opowiada Kinga Dębska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • Filmowe wydarzenia 2019 roku - zapowiedź najbardziej oczekiwanych wydarzeń początku Nowego Roku
  • Premiera: "Oni" Paolo Sorrentino
  • Premiera: "Mój piękny syn" Felixa Van Groeningena
  • aktualności filmowe
  • muzyka filmowa

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Kinga Dębska (reżyserka), Adam Ślesicki (producent filmowy), Kasia Smutniak (aktorka), Ada Minge (krytyk filmowy)
Data emisji: 5.01.2019
Godzina emisji: 16.06

mat. prasowe/ml


Polecane