Michał Dworczyk: chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania się biznesu w Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Dworczyk: chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania się biznesu w Polsce
Michał DworczykFoto: PR

– Chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania się biznesu w Polsce. Za tymi słowami idą konkretne czyny – powiedział na antenie radiowej Trójki szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Posłuchaj

Michał Dworczyk: chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania się biznesu (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Żaden projekt zakładający podwyżkę danin czy opłat nie dostanie błogosławieństwa kancelarii premiera. Przynajmniej do wyborów – można przeczytać w dzisiejszym DGP. Pytany o to Michał Dworczyk powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość i rząd Mateusza Morawieckiego zawsze podkreślał, że "chce obniżać podatki". – Chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwijania się biznesu w Polsce. Za tymi słowami idą konkretne czyny. Od 1 stycznia mam dwa takie przykłady – CIT został zmniejszony do 9 proc., gdy rozpoczęliśmy tę kadencje, to było 19 proc. Zaczął funkcjonować dla małych przedsiębiorców mały ZUS. To są dowody na to że staramy się czynić otoczenie podatkowe jak najbardziej przyjazne dla rozwijania biznesu – dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Dworczyk podkreślił też, że Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nowe propozycje programowe. Przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli, iż prezentacja tych propozycji zacznie się na przełomie stycznia i lutego. Michał Dworczyk dodał, że będzie to zaktualizowany program partii. Szef kancelarii premiera przypomniał, że w tym roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a także do Sejmu i Senatu. – Jest więc naturalne, że PiS przedstawi nowy program wyborczy. Pytany o szczegóły podkreślił, że nowe zapowiedzi ucieszą Polaków. – Będą one dotyczyły przestrzeni gospodarczej. Warto zaczekać te kilka, kilkanaście tygodni, nasi liderzy zaprezentują konkretne propozycje.

Więcej, również na temat ewentualnych rekompensat, które miałyby sprawić, że nie odczujemy w portfelu zapowiadanego wzrostu cen za prąd, w dalszej części programu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 03.01.2019
Godzina emisji: 8.14

tjak/kg

Polecane