Wojciech Bonowicz: to, co najważniejsze, najpierw dzieje się w słowach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Bonowicz: to, co najważniejsze, najpierw dzieje się w słowach
"Alfabet duszy i ciała" Wojciecha BonowiczaFoto: mat. promocyjne

– Są różne sposoby porządkowania i popularyzowania spuścizny po wielkich ludziach. Jedną z tych metod jest alfabet. I właśnie tego doczekał się właśnie ks. Józef Tischner w książce "Alfabet duszy i ciała" – mówi Mateusz Matyszkowicz.

Posłuchaj

Alfabet ks. Józefa Tischnera (Trójkowy chuligan literacki)
+
Dodaj do playlisty
+

Ciało, dialog, miłość, nadzieja, solidarność, życie i śmierć  to tylko niektóre z pojęć, które znalazły się w Alfabecie ks. Józefa Tischnera, a które dotyczą nas wszystkich. Uniwersalne myśli i mądrości człowieka gór pokazują, jak żyć autentycznie i w pełni. Ksiądz Tischner staje się naszym przewodnikiem. Wyrywa nas z letargu. Pokazuje, co jest źródłem wolności.

– Miałem taką pokusę, by jako pierwsze hasło dać "artystę", co jest bardzo ważne w kontekście Tischnera. Pomyślałem jednak, że skoro książka ma tytuł "Alfabet duszy i ciała", zacznę od "Boga", a skończę na "życiu" – opowiada autor książki. – Dzięki Tischnerowi człowiek nie czuje się mniejszy i mniej ważny. Sięgnął on głównie po żydowską filozofię dialogu i ten motyw czytania Biblii, który akcentuje przede wszystkim znaczenie słowa – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Wojciech Bonowicz (poeta, publicysta, dziennikarz)
Data emisji: 22.12.2018
Godzina emisji: 14.45

mat. prasowe/ml/mk

Polecane