Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!
Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!Foto: Marcin Pośpiech/PR

Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Szwajcarii. Jego relacji było można wysłuchać w Trójce w środę 19 grudnia.

Posłuchaj

Marcin Pośpiech z wizytą w Genewie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Sprawdzimy, jak działa największa maszyna świata, czyli Wielki Zderzacz Hadronów. Opowiemy, dlaczego Szwajcarzy są mistrzami w budowaniu bunkrów i jak się żyje w tym kraju – zapowiadał przed wyjazdem reporter Trójki.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, była Genewa.

– Opowiemy niezwykłą historię Antoniego Patka, który w Genewie zbudował zegarmistrzowskie imperium o światowej skali. Odwiedzimy też świąteczny targ – mówił Marcin Pośpiech.

Jego relacji można było wysłuchać w środę 19 grudnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin i Toronto.

Polecane