Czy pracę rządu oceniam pozytywnie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy pracę rządu oceniam pozytywnie?
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Zgodnie z listopadowymi badaniami CBOS-u wzrosła w porównaniu do października dobra ocena działalności rządu.

Posłuchaj

Czy pracę rządu oceniam pozytywnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

53 proc. respondentów pracę gabinetu ocenia dobrze. Źle 30 proc. Sam premier cieszy się akceptacją połowy respondentów. Właśnie mija rok pracy rady ministrów w aktualnym składzie. Co się udało, a co nie? Co nas denerwuje, a co nas cieszy?

– Pomoc państwa i funkcja wyrównywania kontrastów ma na celu pomóc i wzmocnić tych, którzy tego najbardziej potrzebują. To jest zasada demokratycznego państwa. Ten rząd bez wątpienia zmniejszył kontrasty. Wyprowadziliśmy setki tysięcy rodzin z biedy i ubóstwa – mówi Tadeusz Cymański, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.  

– Ja nie dostrzegam konkretnych, pozytywnych działań. Poza oczywiście skalą pazerności czy hasłem Beaty Szydło "nam się te pieniądze należały". Wszystko im się należy. Praca dla swoich dzieci czy karuzele stanowisk w spółkach energetycznych. PiS poszedł do wyborów z hasłami przyzwoitości i skromności, a dziś mamy pazerność, butę i obsadzanie stanowisk – zaznacza Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tadeusz Cymański (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Michał Szczerba (poseł, Platforma Obywatelska), prof. Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (Analityk Instytutu Spraw Publicznych), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 13.12.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji

Polecane