Czy jestem za zakazem handlowym we wszystkie niedziele?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy jestem za zakazem handlowym we wszystkie niedziele?
ПакупкіFoto: Alexas_Fotos/Pixabay

Zgodnie z najnowszym sondażem IBRIS 42 procent wyborców PiS chce, by sklepy były czynne w każdą niedzielę.

Posłuchaj

Czy jestem za zakazem handlowym we wszystkie niedziele? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

galeria handlowa zakupy 1200.jpg
Czy tegoroczne święta będą bogatsze?

Jednocześnie 68% wszystkich Polaków nie życzy sobie dalszych zaostrzeń w handlu. Tymczasem od nowego roku sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. W 2020 roku zakaz będzie całkowity. Dla partii rządzącej opinia elektoratu w tej sprawie może być kłopotem.

Ostatnie miesiące pokazały, że zakaz handlu w niedzielę da się ominąć,  np. zakładając placówki pocztowe. – Pierwotny projekt, który między innymi współtworzyła Solidarność, zawierał bardzo wąski katalog wykluczeń. To było tylko siedem pozycji. Gdy Prawo i Sprawiedliwość ten katalog rozbudowała do ponad 30 pozycji, to wprowadziło to chaos i furtki do omijania zasad – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ Solidarność.

– Jeżeli ktoś jest osobą religijną i chce obchodzić święta, to prawo chroni jego religijność. Wtedy żaden pracodawca nie mógłby zmusić do tego, aby musiał pracować w niedzielę. Prawo daje możliwość odmawiania pracy tego dnia – zaznacza dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy NSZZ Solidarność), dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Bożenna Kolba (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Maciej Ptaszyński (Polska Izba Handlu)
Data emisji: 5.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane